Vláda sa môže dostať k vašim BTC

Jednotka na trhu s hardwarovými peňaženkami pre kryptomeny hasí PR katastrofu. Šéf francúzskej spoločnosti Ledger, Pascal Gauthier, v podcaste What Bitcoin Did povedal, že za určitých okolnosti môže mať štát prístup k virtuálnym coinom jednotlivých používateľov. Slová, ktoré nahrávajú do kariet českému výrobcovi konkurenčnej kryptopeňaženky Trezor, vyvolali v bitcoinovej komunite veľkú vlnu nevôle. Niektorí používatelia demonštratívne ničia svoje Ledgery. Po masívnej kritike sa firma rozhodla pozastaviť zavedenie novej funkcie, ktorá by mohla tretím stranám umožniť prístup ku kryptomenám používateľov.

Ledger je v posledných dňoch terčom intenzívnej kritiky. Vyvolalo ju oznámenie voliteľnej funkcie Ledger Recover, ktorá povoľuje používateľom zveriť svoju frázu seed (niečo ako prístupový kód) od peňaženky tretím stranám.

V prípade jej straty alebo zabudnutia by si používatelia mohli prístup do kryptopeňaženky nechať obnoviť. Zároveň to však znamená, že prístup k virtuálnym coinom by si mohol vyžiadať štát, priznal Gauthier. Tým sa rozčarovanie komunity ešte vystupňovalo. Gauthier sa ale snažil počas podcastu svoj postoj vysvetliť.

 

Zdroj: Ledger: Vláda se může dostat k vašemu kryptu. Těží z toho Trezor | e15.cz